رنگ خط کشی جاده ها + ویژگی ها و قیمت

در اینجا درخصوص رنگ خط کشی جاده ها صحبت می کنیم و ویژگی ها و قیمت ان را به مشتریان اعلام می کنیم.

خط کشی محوری  چیست ؟ دو جریان ترافیکی که در دو جهت مخالف در حال حرکت هستند، توسط خط کشی طولی (محوری) از هم جدا می‌شوند. در را‌ه‌های کم عرضِ بین شهری که ممکن است خط کشی نشده باشند، قسمت‌هایی از راه که در نزدیکی تقاطع‌های اصلی راهها ، محل‌های عبور عابر پیاده  در عرض جاده یا تقاطع با راه آهن قرار دارند، برای مشخص کردن محور مرکزی  جاده و همچنین در پیچ‌ها ی تند و بلندی‌ها جهت کنترل ترافیک که در جهت مخالف در حال حرکت است، خط کشی محوری اجرا می‌گردد. که در علامت گذاری خط کشی جاده مهمترین مساله است.

رنگ خط کشی جاده

علام رنگ خط کشی خطوط حرکت اسفالت

خط کشی طولی خطوط حرکت برای جدا کردن مسیرحرکت ماشین الات  مختلف ترافیک هم جهت، اجرا می گردد. که همه ما با ان اشنائی داریم.  فاصلۀ بین خطوط حرکتی که با خط کشی مشخص می‌شوند باید سه متر و 65 سانتی متر باشد به منظور ایجاد تعداد خط بیشتر، اجرای خطوط حرکت به عرض‌های در موارد خاص کمتر از سه متر و 65 سانتی متر انجام می‌گیرد.

از جمله انواع رنگ خط کشی اسفالت طولی 

 • رنگ خط کشی محوری ازادراهها و بزرگ راهها و راههای شهری و روستائی
 • رنگ خط کشی خطوط حرکت در طول مسیر
 • رنگ خط کشیِ محل‌های نزدیکِ موانع یا جزیره‌های وسط سواره رو
 • رنگ خط کشی محل‌هایی که سبقت گرفتن ممنوع می باشد.
 • رنگ خط کشی حاشیه ازاد راهها و بزرگ راهها
 • ادامه رنگ ﺧﻂ ﺣﺎﺷﯿﻪ ﺑﻪ داﺧﻞ تقاطع‌های مهم و فرعی
 • رنگ خط کشیِ تعیین محدودیت توقف در خیابان
 • رنگ خط کشی لبه سواره رو جاده اصلی
 • رنگ خط کشی‌های طولی برای وسایل نقلیه موتوری و دوچرخه ای در خطوط ویژه
 • رنگ خط کشی در محل تقاطع‌های میدانی شهری و جاده ای
 • رنگ خط کشی ورودی و داخل تونل‌ها، تقاطع‌های پر تردد، دهانه و روی پل‌های اصلی

رنگ خط کشی جاده

ویژگی رنگ خط کشی وسط سواره رو

برای تشکیل چنین جزیره‌هایی، خط کشی طولی با دو خط سفید دوتایی که ترافیک جهت‌های مخالف را از هم جدا می‌کنند اجرا می‌شود. سایر خط کشی‌های درون منطقۀ جزیره نظیر هاشور و غیره باید سفید رنگ باشند رنگ های ترافیکی در اجرای خط کشی که به انها علائم افقی نیز می گویند برای مشخص کردن حریم، نشان دادن قوانین راهنمایی و رانندگی ,نظم ترتیب دادن به وسایل نقلیه و عابران جهت جلوگیری از ترافیک و مارک کردن خیابان و جاده ها ، همچنین جهت افزایش ایمنی مسیر ها  استفاده می شوند.

رنگ های ترافیکی دارای انواع مختلفی از جمله رنگ های ترافیکی سرد و گرم و رنگ ترافیکی دو جزئی می باشند رنگ ترافیکی سرد و گرم برای خط کشی خیابان وجاده های شهری و پالایشگاهها  استفاده می شود و از رنگ ترافیکی دو جزئی برای خط کشی عابر پیاده ،سرعت گیر و مشخص نمودن حریم ایستگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

رنگ خط کشی جاده

شرکت ایمن رنگ تاپ با داشتن سالها تجربه و دانش در زمینه رنگ های ترافیکی سرد و گرم و دو جزئی با داشتن تیم مجرب و ماشین الات خط کشی برای رنگ سرد اکرولیک انواع خطوط عابر پیاده طراحی انواع خطوط در جاده ها و محورها و راه اندازی انواع دستگاه های اجرای خط کشی در کشور می باشد.

رنگ خط کشی محوری 

اجرای خط كشی محوری از مهمترین عوامل  ایمنی جاده هاست.یکی از این نوع خط خطکشی خطوط برجسته کشیها که در کشور ما به اسکرید معروف هستند. رنگ ترافیکی گرم اکستروژه در دسته علائم برجسته کف خیابان قرار میگیرند صدا و لرزش ایجاد شده این خطوط باعث جلوگیری از بسیاری از حوادث جاده ای ناشی از حواث پرتی و انحراف به چپ و راست میشوند این خطوط در جاده ها و محور های مستقیم و طولانی بهترین راندمان ممکن را دارند.

این خطوط بیشتر به صورت برجسته و فرو رفته در دو طرف جاده ها و محور ها و در بعضی از کشورها در بین لاین مورد استفاده قرار میگیرند.آنها همچنین در جاده ها برای اطلاع دادن به رانندگان اتومبیل و موتور سیکلت سوار ها  (نزدیک عوارضی ها  یا خروجی  های اتوبان )مورد استفاده می باشند.

اسکریدهای برجسته در کشورمان نیز به صورت عمده استفاده می شوند. این خطوط نوارهای مستطیلی یا گردی هستند که به آسفالت یا بتن نو یا کهنه چسبانده میشوند و معمولاً مابین 100 تا 600 میلیمتر پهنا دارند.  ارتفاع اسکریدهای برجسته معمولا به 6  میلیمتر می رسد، استفاده از آنها در مناطقی که نیاز به برف روبی بسیار زیاد دارند توصیه نمی شود.این خطوط هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ کارایی بهینه می باشند.

رنگ خط کشی جاده
رنگ خط کشی اکستروژن
انواع رنگ های مورد استفاده در اجرای خط کشی جاده و معابر

رنگ های که برای اجرای خط کشی ترافیکی اسفالت خیابان ها مورد استفاده قرار میگرند عبارتند از: زردکاتر پیلاری ، سفید، قرمز به رنگ اخرا ، آبی اسمانی ، سیاه به رنگ اسفالت . به طور معمول این رنگ ها در خطوط خیابان به صورت زیر استفاده می شوند

رنگ خط زرد ترافیکی  که جریان مسیر ترافیک در سمت مقابل را از یکدیگر جدا می کنند.

رنگ خط کشی سفید ترافیکی مسیرهای حمل و نقلی با جهات یکسان را از هم جدا کرده و در تمامی خط کشی های عرضی نیز بکار  می روند.

رنگ ترافیکی قرمز نشان دهنده مسیرهایی هستند که بیننده  اجازه ورود و استفاده از آن مسیر را ندارد.

خطوط آبی ترافیکی  محل پارک خودروی معلولان است.

علائم به رنگ سیاه در تقابل با سایر خط کشی ها بر روی آسفالت های روشن استفاده می شوند. به منظور تأکید و همچنین فضای میان خطوط زرد و سفید با رنگ مشکی پر می شوند تا قابلیت تشخیص رانندگان را افزایش دهند. مثلا علائم سرعت 30 کیلومتر بر ساعت که رو کف اسفالت استفاده می شود.

رنگ خط کشی جاده

قیمت رنگ خط کشی جاده 

سطح جاده اي كه مواد خط كشي بر روي آن اجرا مي شود ، يكي از ارکان مهم بوده كه بر روي عملكرد خط كشي تاثیر بسزایی دارد. معمولا خط كشي ها بر روي سه نوع از سطوح زير اجرامي شوند. سطوح با مخلوط آسفالت گرم ، سطوح بتني ، سطوح آسفالت هاي حفاظتی از نظر مهندسي مواد خط كشي باید عملكردهاي متفاوت در انواع سطوح اسفالت و بتن داشته باشد. قیمت رنگ خط کشی را در این خبر مشاهده کنید.

 ويژگي موثر سطح بر عملكرد خط كشي  

 • برجستگي و زبري سطح
 • حساسيت حرارتی
 • فرورفتگی و خلل سطح
 • عبور و مرور ترافیک

رنگ خط کشی جاده

رنگ خط کشی جاده ها

به هر نوع وسیله یا ماده ای گفته می شود که در سطح جاده به منظور انتقال اطلاعات رسمی استفاده می شود. آنها معمولاً با ماشین‌های علامت‌گذاری جاده (همچنین به عنوان تجهیزات علامت‌گذاری جاده یا تجهیزات علامت‌گذاری روسازی نیز شناخته می‌شوند) قرار می‌گیرند. آنها همچنین می توانند در سایر امکانات مورد استفاده وسایل نقلیه برای علامت گذاری مکان های پارکینگ یا تعیین مناطق برای کاربردهای دیگر استفاده شوند. در برخی کشورها و مناطق (پرتقال ، ایتالیا، لهستان ، اسلواکی و غیره)، خط کشی جاده ها به عنوان علائم ترافیکی افقی در نظر گرفته می شود، در مقابل نشان ترافیکی عمودی که روی پست ها قرار می گیرند.

رنگ خط کشی جاده

دریافت قیمت رنگ خط کشی جاده

قیمت رنگ خط کشی جاده اسفالتی را در این خبر نگاه کنید.  خط کشی سطح جاده در جاده های آسفالت شده برای ارائه راهنمایی و اطلاعات به رانندگان و عابران پیاده استفاده می شود. یکنواختی نشانه‌ها عامل مهمی در به حداقل رساندن سردرگمی و عدم اطمینان در مورد معنای آنها است و تلاش‌هایی برای استاندارد کردن چنین علامت‌هایی در سراسر مرزها وجود دارد.

با این حال، کشورها و مناطق خط‌کشی‌های سطح جاده را به روش‌های مختلف دسته‌بندی و مشخص می‌کنند خطوط سفید را خطوط سفید مکانیکی، غیر مکانیکی یا موقتی می‌نامند. آنها می توانند برای ترسیم خطوط ترافیکی، اطلاع رسانی به رانندگان و عابران پیاده یا به عنوان تولید کننده سر و صدا در هنگام عبور از جاده یا تلاش برای بیدار کردن راننده خواب در هنگام نصب در شانه های جاده استفاده شوند.

خط کشی سطح جاده همچنین می تواند مقررات پارکینگ و توقف را نشان دهد.تلاش مستمری برای بهبود سیستم خط‌کشی جاده‌ها انجام می‌شود و پیشرفت‌های فناوری شامل افزودن بازتابی به عقب، افزایش طول عمر و کاهش هزینه نصب می‌شود.

برای دریافت قیمت رنگ ترافیکی گرم با ایمن رنگ تاپ تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

1

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما