کاربردهای مهم گلاسبید و پودر شیشه

گلاسبید چیست و چه کاربردی دارد؟ پودر شیشه را کجا استفاده می کنند؟اینها سوالاتی است که بسیاری از کاربران می پرسند.گلاسبید درواقع دانه های شیشه ای ریز در حدچند میکرون است که از شیشه پودر شده تحت شرایط خاص بوجود می اید.بعضی از کاربردهای مهم گلاسبید را در اینجامعرفی  می کنیم.لطفا به سایت ایمن رنگ تاپ سر بزنید.

کاربرد گلاسبید

گلاسبید چیست؟

گلاسبید را دانه های شیشه ای در حد میکرون می نامند که از عمل اوری پودر شیشه تحت شرایط خاص تولید می شود. و بنابه نوع کاربرد ان شرایط بسته بندی و نحوه ی تفکیک ان و حتی موادی که داخل ان برای بهتر شدن کیفیت و حتی بدتر شدن ان میزنند،نیز فرق دارد. بنابراین بنابه اپلیکیشن خاصی که مورد نیاز است قیمت گلاسبید نیز بالا و پایین می شود.

کاربرد گلاسبید

کاربرد گلاسبید

همانطور که می دانیم گلاسبیداز 1 تا 1200 میکرون می باشد و به دلیل خصوصیات خوب و مقاومت  ان در برابر اسید ها و باز ها و کاربرد های زیادی در صنعت پیدا کرده است. به عنوان سند بلاست تجهیزات و دکوراسیون و صنعت نفت و نماسازی و جهت بازتاب در رنگ خط کشی و…بکار می رودو یکی از کاربردهای جالب که در بلاستینگ بکار می رود به عنوان مثال در بلاستینگ کردن و براق کردن  نوک سوزن های بیمارستانی بکار می رود که نیاز به گلاسبید های کروی زیر 50 میکرون نیاز دارد.

کاربرد گلاسبید

کاربرد مهم پودر شیشه

  •  به عنوان پرکننده در بتن
  • به عنوان شفاف کننده در ساختمان
  • در کاشی ها و سرامیک سازی
  • در روشویی ها و وان های حمام
  • در ساخت انواع گلاسبید
  • در صنعت تجهیزات پزشکی
  • به عنوان کاتاست الکتریسیته در مراحل تولید سرنگ های دارویی
کاربرد گلاسبید
کاربرد پودر شیشه در چشم گربه ای ها

کاربرد گلاسبید دررنگ خط کشی

گلاسبید کروی و با سختی قابل قبول  و در حد ا تا850 میکرون معمولا برای رنگ های خط کشی به عنوان پیش مخلوط و استفاده می شود .هدف مهم استفاده از دانه های شیشه ای در حقیقت باز تاب نور برگشتی و ارتقاء بخش بازتاب ان در رنگ های ترافیکی است.در واقع قدرت دید راننده بوسیله این دانه ها افزایش پیدا می کند.و زمان تصمیم گیری و قدرت تصمیم گیری راننده را افزایش می دهد.

تماس با ما