ویژگی منحصر به فرد حلال رنگ ترافیکی چیست ؟

زمانیکه قصد استفاده از رنگ ترافیکی را داشته باشیم باید بدانیم که چه حلالی استفاده کنیم.حلال رنگ ترافیکی معمولا به نام تینر ترافیکی شناخته شده است.این تینر کابردهای متنوعی دارد.از این تینر برای رقیق کردن رنگ ترافیکی و اجرای راحت رنگ با پیستوله ترافیکی و یا غلتک و افزایش طول عمر و خواص آن بکار میرود.در این مقاله به کلیات حلال رنگ ترافیکی اعم از چیستی این حلال و انواع کاربردها و نحوه استفاده آن می پردازیم.

حلال رنگ ترافیکی چیست

رنگهای ترافیکی کاربردهای متفاوتی دارند که مهمترین آنها در خطکشی خیابانها،پارکینگها و علائم و نشانه های ترافیکی استفاده میشود.در واقع این ماده مایع فراری است که با رنگ ترکیب میشود و خواص و مزایای آنرا تقویت میکند.از مهمترین ترکیبات این حلال میتوان به استون،تولوئن و زایلن اشاره کرد.استفاده از این ساختارمیتواند باعث کاهش هزینه و ارتقاء کیفیت کار باشد زیرا استفاده از تینر رنگ ترافیکی باعث افزایش طول عمر رنگ و کیفیت آن در هنام اجرای رنگ میشود و دیگر نیاز به اجرای مجدد رنگ آمیزی نیست.

حلال رنگ ترافیکی چیست

انواع حلال رنگ ترافیکی

رنگ ترافیکی اسفالت  بواسطه سا ختار شیمیایی پایه روغنی خود برای ترکیب شدن نیاز به تینرهای رنگ ترافیکی دارد و از آب نمیتوان برای رقیق کردن آن استفاده کرد.این رنگها زمانیکه با حلال رنگ ترافیکی مناسب ترکیب شوند ماندگاری و طول عمر آنها افزایش پیدا میکند.این حلال ترکیبات شیمیایی بسیار قوی دارد که حتی رفت و آمدهای زیاد هم نمیتواندآنرا خراب کند.

نکته قابل توجه این است که هر یک از انواع رنگهای ترافیکی حلال مخصوص به خودشان را دارند که در شرکت تولید کننده مشخص میشود و برای پیدا کردن حلال مخصوص هر رنگ باید توضیحات کامل روی بسته بندی را به دقت مطالعه کنیم.استفاده از تینری که سازگاری با رنگ نداشته باشد میتواند خطرناک باشد و سبب واکنشهای شیمیایی خطرناک میشود.

این موضوع حتی اگر اثر خطرناکی هم نداشته باشد میتواند رنگ را بی کیفیت کند و استفاده از آن را بی اثر کند.در رنگهای گرم ترافیکی نیازی به استفاده از تینر وجود ندارد اما در رنگهای سرد ترافیکی کلر کائوچو،تک جزئی وترموپلاست  لازم است حتما از حلال استفاده شود.

حلال رنگ ترافیکی چیست

کاربردهای حلال ترافیکی

 • رقیق کردن رنگ و آماده سازی رنگ برای اجرا
 • تسریع سرعت خشک شدن رنگ
 • افزایش جلوه زیبایی رنگ
 • کاهش میزان آسیب پذیری رنگ در مقابل عوامل خارجی

نحوه استفاده از حلال رنگ ترافیکی

برای اینکه بهترین و بیشترین اثرگذاری را از اجرای رنگ ترافیکی قابل استفاده داشته باشیم ضروری است که حتما حلال مناسب با رنگ مورد نظر را پیدا کنیم تا بتوانیم بهتریننتیجه را کسب کنیم.حلال ترافیکی باید به نسبت 8تا10 درصد از وزن رنگ را شامل شود و تقریبا بهترین زمان برای ترکیب رنگ و تینر 5 دقیقه قبل از استفاده است.برای اینکه رنگ ترافیکی اضافی را در انبار نگه داری کنید بهتر است مقداری از تینر ترافیکی را به رنگ اضافه کرده و در ان را محکم ببندید.

حلال رنگ ترافیکی چیست

مزایای استفاده از تینر رنگ ترافیکی

 • تثبیت کننده و بهبود دهنده خواص رنگ ترافیکی
 • افزایش دهنده طول عمر رنگ در طولانی مدت
 • افزایش چسپندگی و انعطاف پذیری یر روی سطوح
 • افزایش کیفیت رنگ ترافیکی سرد تک جزئی
 • کاهش میزان آسیب پذیری رنگ ترافیکی  در مقابل عوامل محیطی

 نکات مهم درباره استفاده از حلال رنگ ترافیکی

 1. حتما در هنگام استفاده از این نوع حلال باید از دستکش،عینک مخصوص و دیگر وسایل ایمنی استفاده کرد
 2. تینر و رنگ باید به آرامی باهم مخلوط شود تا بهترین نتیجه را بدهد
 3. حلال را بصورت دقیق اندازه گیری و مخلوط کنید زیرا کم و زیاد بودن مقدار آن رنگ را بی کیفیت میکند
 4. حتما باید در فضای باز مخلوط شود
 5. از تماس این حلال با چشم جدا خودداری کنید و اگر احیانا با چشم تماس داشت سریع با آب یخ شستشو دهید

حلال رنگ ترافیکی چیست

خلاصه و جمع بندی مطالب

حلال رنگ ترافیکی باعث افزایش طول عمر رنگهای ترافیکی میشود به این ماه تینر همگفته میشود و انواع مختلفی دارد که هریک در زمینه خاصی بکار برده میشود.در حقیقت حلال را میتوان به عنوان جزء جدا نشدنی انواع رنگ ترافیکی سرد  دانست. و سبب رقیق شدن رنگ و زود خشک شدن رنگ در مسیر خط کشی میگردد.

برای خرید اینترنتی رنگ ترافیکی و یا خرید حضوری رنگ خط کشی اسفالت  با ما تماس بگیرید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما